Викладачі Луганського державного медичного університету – сертифіковані Європейські спеціалісти з проведення серцево-легеневої реанімації

Наприкінці 2010 року Європейською Радою реанімації та Американською кардіологічною асоціацією було прийнято нові стандарти серцево-легеневої реанімації, які мають суттєві відмінності від попередніх рекомендацій 2005 року. У зв’язку з проведенням Євро-2012 в Україні та з метою ознайомлення лікарів із зазначеними стандартами на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та екстреної медичної допомоги з початку 2011 року проводиться курс тематичного удосконалення «Нове в серцево-легеневій та церебральній реанімації», який пройшли вже більше 200 спеціалістів.

В той самий час Європейська Рада реанімації у своїх осередках проводить тренінги «Спеціалізовані реанімаційні заходи», в якому взяли участь асистенти О.І.Пейчева та О.О.Єгоров. Він щойно відбувся м. Краків (Польща).

Організація навчання стимулювала до інтенсивного отримання знань та практичних навичок. Заздалегідь учасникам були розіслані електронні підручники з теоретичним матеріалом, яким повинно було оволодіти самостійно до початку занять, та питання тестового контролю з оцінювання початкового рівня знань. За весь час навчання було прочитано лише декілька короткотривалих лекцій для систематизації самостійно засвоєного матеріалу. Левову частку часу було відведено відпрацюванню клінічних ситуацій та практичних навичок з надання невідкладної медичної допомоги, реанімаційних заходів у пацієнтів з різноманітними критичними станами, а також аналізу їх ефективності.

Сценарії та алгоритми надання допомоги відпрацьовувались на манекенних комплексах з використанням сучасного медичного обладнання, яке застосовують у реальних клініках. Слід особливо відмітити, що аналогічний комп’ютеризований манекенний комплекс є і в нашому університеті, і саме на ньому проводиться курс тематичного удосконалення «Нове в СЛЦР»

Інструктори Європейської Ради реанімації уважно спостерігали та оцінювали якість оволодіння матеріалом кожного з 16 слухачів. Попри те, що не усі змогли показати достатньо високі професійні навички, луганські анестезіологи продемонстрували високий професіоналізм та отримали сертифікат Європейської Ради реанімації «Спеціалізовані реанімаційні заходи».

Поява в університеті перших сертифікованих спеціалістів Європейської Ради реанімації сприяє удосконаленню викладання даних проблем студентам та інтернам відповідно до світових вимог, а також забезпечує високі стандарти надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам.

Кафедра відкрита до поширення отриманих знань та умінь серед усіх студентів, викладачів та лікарів регіону.