Від анестезіології до періопераційної медицини

Професія анестезіолога розширила свої межі від простого знеболювання та збереження життєдіяльності під час операцій до визначення періопераційних ризиків, інтра- та післяопераційної терапії. Концепція періопераційної медицини, яка й стала тематикою Третього Британсько-Українського симпозіуму, який нещодавно відбувся у Києві, виходить за межі нашого «класичного» уявлення про анестезіологічне забезпечення.

Цього разу до складу делегації з Великої Британії входили медичний директор одного з самих крупних госпіталів Лондона, завідувачі підрозділами анестезіології та інтенсивної терапії, анестезіологи та медичні сестри відділень інтенсивної терапії. Очолював делегацію ініціатор та головний координатор симпозіуму Роман Грех – анестезіолог, який вже більше 10 років працює в Лондонському університетському госпіталі та підтримує щільні професійні зв’язки з українськими колегами.

Як завжди, програма симпозіуму охоплювала лекції з найсучасніших тенденцій розвитку анестезіології та інтенсивної терапії, семінари-воркшопи з реґіонарної анестезії, моніторингу центральної гемодинаміки, менеджменту медичного персоналу та особливостей роботи медичних сестер у Великій Британії. Привернула увагу та викликала жваву дискусію доповідь завідувача кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та екстреної медичної допомоги нашого університету доцента Ю.І.Налапка «Світові тенденції в інфузійній терапії: грамотно провести та вчасно зупинитися», що була підготовлена за матеріалами відвіданого у липні 2011 року Першого Всесвітнього форуму з періоперативної медицини та інфузійної терапії у Лондоні.

Черговий Британсько-Український симпозіум став важливим кроком у напрямку до сучасних світових тенденцій в періоперативній медицині, що тільки розпочинає своє будівництво в Україні та світі.

«Відповідати сучасності – це ставити перед собою нові завдання, бачити нові горизонти» – під таким гаслом пройшла робота цього дивовижного заходу  наприкінці якого було сформовано напрямок наступного Четвертого симпозіуму, що пройде у 2012 році.